30 września, 2016

Wellness – styl życia

Czego życzymy sobie i naszym najbliższym z okazji świąt wszelkiego rodzaju? Najczęściej zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń. Składamy takie życzenia, a później czekamy, aż się spełnią. A gdyby tak wziąć sprawy naszego zdrowia i szczęścia we własne ręce? A gdyby tak zacząć żyć w zgodzie z filozofią wellness?

Mówimy „wellness” i przychodzą nam na myśl strefy spa w hotelach, drogie zabiegi u kosmetyczki, karnety do centrum fitness i od razu wiemy, że to nie dla nas. Bo za drogie, bo zbyt dużo zabiera czasu i w dodatku uważamy, że na taki luksus nie możemy sobie pozwolić.

A gdyby tak uwierzyć, że na prawdziwe wellness stać każdego?

Zapraszamy Was do zmiany stylu życia – zapraszamy Was do prawdziwego wellness – czyli do zapewnienia harmonii między ciałem, duchem i umysłem, która prowadzić będzie do dobrego samopoczucia każdego dnia i polepszy odczuwalną jakość naszego życia. Wellness to aktywny styl życia, świadomość że to nasze wybory i nasze działanie jest kluczowe dla naszego istnienia, naszego szczęścia i zdrowia. To w naszych rękach jest odpowiedzialność za dążenie do lepszego życia. Wellness to wyraz troski o siebie samego. Zdrowa równowaga umysłu, ciała i ducha oraz zaspokajanie potrzeb w każdym z tych obszarów, zapewnia nam zdolność do efektywnego działania, a w konsekwencji do zdrowia i szczęścia. Chcąc dążyć do wellness, czyli wysokiej jakości życia, w optymalnym zdrowiu i dobrym samopoczuciu psychicznym, musimy objąć zmianą pięć głównych obszarów naszego funkcjonowania: fizyczny, intelektualny, emocjonalny i duchowy.

Podstawowe zmiany dotyczą naszej dobrej kondycji fizycznej, zmiany odżywiania się i dbania o dobry wygląd zewnętrzny. Równie ważny powinien być dla nas stały rozwój osobisty, zainteresowanie światem i najbliższym otoczeniem, zdolność do konstruktywnego radzenia sobie z przeciwnościami losu, problemami czy emocjami. Zgodnie z filozofią wellness musimy zatroszczyć się o jakość naszych kontaktów i relacji z innymi ludźmi, najbliższymi, sąsiadami, klientami, kolegami w pracy. Jeśli będziemy umieli zbudować właściwy system wartości i postawimy sobie realne cele życiowe, to jesteśmy na właściwej drodze do spełnienia i szczęścia. Do wellness.

Wellness to dla nas inspiracja, by razem z Wami zadbać o wszystkie ważne aspekty naszego funkcjonowania. Na naszej stronie będą więc pojawiać się teraz artykuły poruszające problematykę ze wszystkich pięciu obszarów wellness naszego życia. Nacisk położymy na aspekt fizyczny, bo tu Colway International jest Waszym naturalnym partnerem i sprzymierzeńcem. Już w najbliższym czasie nasze kanały informacyjne, a zwłaszcza profil Polski Kolagen, rozkwitną całą gamą porad z zakresu zdrowej diety, ruchu na świeżym powietrzu. Będziemy zachęcać do zmiany nawyków – także myślowych – na zdrowe i rzucać Wam drobne, inspirujące wyzwania.

Już teraz możecie śledzić program Wellness by Colway International, gdzie sześciu śmiałków toczy już walkę o lepsze samopoczucie, zdrowie i wspaniałą sylwetkę. http://wellnessbycolway.com/

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *