11 kwietnia, 2018

Jak aplikować na skórę KOLAGEN NATYWNY?

 

 1. Przygotuj skórę do aplikacji kosmetyków
  To pierwszy, bardzo ważny krok w pielęgnacji! Dzięki prawidłowemu oczyszczaniu zapewnisz sobie skuteczność działania wszystkich innych kosmetyków. Twoja twarz będzie wyglądała świeżo, promiennie, zdrowo, młodziej i wchłonie więcej składników aktywnych.
  Nasącz płatek bawełniany Płynem Micelarnym Colway International i usuń zabrudzenia. Czynność powtarzaj aż płatek będzie czysty. Aby usunąć makijaż z oczu nie pocieraj oka zbyt mocno, podrażnisz je. Kilka chwil przytrzymaj nasączony wacik na przymkniętej powiece, a tusz do rzęs się rozpuści i łatwo go usuniesz.
  Oczyszczoną wstępnie z makijażu twarz umyj Delikatnym żelem do twarzy Colway International. To ważne, ponieważ różne kosmetyki do pielęgnacji usuwają skutecznie inne rodzaje brudu. Poza tym część zanieczyszczeń przez cały dzień wnika w skórę tak głęboko, że aby je usunąć, należy zastosować dwustopniowe oczyszczanie.

  Wykonaj peeling, aby skóra lepiej wchłonęła Kolagen Natywny
  Podczas kuracji Kolagenem Natywnym polecamy stosowanie delikatnego peelingu do 2 razy w tygodniu.
  Nałóż peeling enzymatyczny Colway International na oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Pozostaw na 5 minut. Dla uzyskania silniejszego efektu złuszczania delikatnie masuj skórę. Dokładnie zmyj preparat wodą.

 2. Zwilż obficie twarz wodą
  Kolagen Natywny nakładamy zawsze na oczyszczoną i wilgotną skórę.

  Jak zwilżyć skórę przed aplikacją kolagenu?
  – nie wycieraj skóry po umyciu – delikatnie przyłóż ręcznik do ciała, zbierając nadmiar wody
  – nawilż skórę wodą termalną w sprayu

 3. Wklep żel w skórę twarzy
  Najlepszą wchłanialność aktywnych biologicznie peptydów kolagenowych otrzymujemy poprzez delikatne wklepywanie żelu. Nakładamy go bardzo cienką warstwą, powoli i bardzo delikatnie wklepujemy go opuszkami palców, ruchami zgodnymi z układem mięśni.

  Ile pompek Kolagenu Natywnego powinnam nałożyć na twarz?
  – 1-2 pompki, jeśli masz więcej niż 25 lat
  – 2-3 pompki, jeśli masz więcej niż 35 lat
  – ile tylko dasz radę, jeśli masz więcej niż 45 lat

 4. Kolagen chłonie wodę podczas wchłaniania, więc jeżeli poczujesz, że żel lepi się pod palcami podczas aplikacji, oznacza, że musisz zwilżyć skórę.
 5. Po ok. 5-8 min. od nałożenia żelu wystąpi uczucie lekkiego liftingu skóry. Oznacza to, że żel kolagenowy się wchłonął i skóra jest gotowa na Twój ulubiony krem pielęgnacyjny!
 6. Jeżeli kosmetyk „roluje się” pod makijażem lub zauważysz na skórze niewchłonięty żel, to znaczy, że nałożono go zbyt dużo – skóra jest już nasycona kolagenem, trzeba więc kolejnym razem zmniejszyć dawkę.

  Skóra z widocznymi oznakami starzenia – wieczorny „zastrzyk kolagenowy”
  Jeśli jesteś „30+”, wmasuj w skórę 4-5 doz żelu kolagenowego.
  Jeśli jesteś „40+”, posłuchaj swojej skóry i nałóż tyle kolagenu, ile potrzebuje. Zakończ pielęgnację kremem na noc o bogatej konsystencji.

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *