23 maja, 2017

AMPUŁKI DNA – Koncentrat młodości

By cieszyć się piękną i zdrową skórą wiosną, trzeba o nią zadbać jak najwcześniej. Co powinniśmy zrobić, żeby nie była blada i szara, jakby leżała pod śniegiem przez ostatnie miesiące? Pozbądźmy się przy pomocy peelingu enzymatycznego starego naskórka, który nie pozwala skórze swobodnie oddychać. Zadbajmy o prawidłowe oczyszczanie. Pijmy wodę, aby nawilżyła nasze organizmy od środka. Pielęgnujmy skórę ulubionymi preparatami.
Może już niebawem dołączą do nich ampułki DNA?
Intensywny koncentrat przeciwzmarszczkowy to nowa, luksusowa kompozycja substancji czynnych o silnym działaniu przeciwstarzeniowym i redukującym zmarszczki, przeznaczony dla skóry suchej, dojrzałej, zmęczonej, pozbawionej blasku i jędrności. 

✓ W każdej ampułce zamknęliśmy kwasy nukleinowe DNA i RNA. Ekstrakt pozyskiwany z mleczu łososia to substancja, która niesie w sobie pełną informację genetyczną – wzorzec-matrycę białek, które uruchamiają replikację struktury skóry, aktywują komórki, działają silnie antyoksydacyjnie, chroniąc komórki przed reaktywnymi formami tlenu. Osłaniają przed niszczycielskimi toksynami, takimi jak: dioksyny, benzopiren i setki innych zanieczyszczeń, które docierają do naszej skóry z powietrza, a nawet takich, które organizm sam wytwarza (jako skutki uboczne różnych procesów). Toksyny negatywnie wpływają na podwójną spiralę genotypu, niszcząc jego strukturę. Kwasy DNA i RNA stanowią filtr dla toksyn, chroniąc nasz ustrój komórkowy. DNA i RNA rozszerzają naczynia obwodowe, udrożniają krążenie, a tym samym dotleniają komórki. To bardzo ważne, ponieważ niedotlenienie komórek jest groźne i kancerogenne. W niedotlenionych komórkach procesy, które powinny zachodzić, są zakłócane, zmniejsza się kwasowość cytoplazmy – a to doskonałe środowisko dla beztlenowców, jakimi są komórki rakowe. Kwasy nukleinowe poprawiają metabolizm
lipidów. Zaburzenie tego procesu prowadzi do atopowego zapalenia skóry oraz do nieprawidłowego funkcjonowania bariery lipidowej, czego konsekwencją jest suchość skóry. Bardzo ważną rolą DNA jest zwiększenie syntezy naszej energii chemicznej ATP (trójfosforan adenozyny nukleotydu, który odpowiada za przekazanie niezbędnej energii m.in. do podziału komórki i przeróżnej biosyntezy; bez energii te procesy nie zachodzą). Kolejną rolą DNA + RNA jest regulacja cholesterolu, a konkretnie zwiększenie HDL i zmniejszenie LDL. Co to oznacza dla naszej skóry? Cholesterol stanowi jeden z ważniejszych elementów spoiwa, tworzącego strukturę ciekłych kryształów i wypełniającego przestrzenie międzykomórkowe warstwy rogowej. Wysoki poziom HDL jest korzystny. Jego obecność obniża TEWL (Transepidermal water loss) i – powstrzymując w naturalny sposób ucieczkę wody – zabezpiecza skórę przed nadmiernym wysuszeniem.

Peptyd miedziowy, a konkretnie Tripeptyd miedziowy-1 (Copper peptide GHK-Cu) jest naturalnie występującym kompleksem peptydów zbudowanym z cząsteczki miedzi oraz aminokwasów glycyna – L-histidyna – L-lizyna. Ponieważ jest zbudowany z 3 aminokwasów, określa się go mianem tripeptydu. To kolejny, „magiczny” składnik Koncentratu młodości. Dlaczego go potrzebujemy? Peptydy miedziowe we krwi występują w stężeniu ok. 200 μg/ml u ludzi w okolicy 20 roku życia, a ich poziom spada do ok 80 μg/ml w okolicy 60 roku życia. U ludzi tripeptide GHK-Cu promuje aktywację procesu gojenia ran, aktywuje komórki odpowiedzialne za odpowiedź immunologiczną, ma właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne, stymuluje syntezę kolagenu i glikozaminoglikanów w fibroblastach oraz promuje wzrost nowych naczyń krwionośnych. Aktualne badania wskazują, że jest zdolny do modulowania ekspresji dużej liczby naszych genów, odpowiedzialnych za odwrócenie procesów degeneracyjnych zachodzących w naszej skórze. Peptyd GHK-Cu jest stosowany w kosmetyce jako składnik naprawiający uszkodzenia w skórze oraz w kosmetykach anti-aging. 

Jedwab, kolejny składnik Ampułek DNA, daje skórze nawilżenie, wygładzenie, pozostawiając ją miękką w dotyku. Zbudowany jest głównie z dwóch białek: fibroiny (ok. 70%) i serycyny (30%), które w swoim składzie chemicznym wykazują ogromne podobieństwo do protein w ludzkiej skórze i włosach. Fibroina posiada zdolność wiązania i zatrzymywania wody. Nie powoduje podrażnień nawet na skórze wrażliwej. Serycyna to tzw. „klej jedwabny” czyli białko zlepiające włókna fibroinowe jedwabiu naturalnego. Zawiera reszty seryny, glicyny i kwasu asparaginowego. Poprawia stan bariery epidermy, zmniejszając utratę wody przez skórę. Z tego powodu uważana jest za naturalny nawilżacz skóry. Tworzy na powierzchni skóry delikatną warstwę, czyniąc ją aksamitną. Dzięki swojej strukturze i składowi chemicznemu serycyna jest w stanie poprawić nawilżenie skóry. Wykazuje ponadto znaczne właściwości wygładzające, dzięki czemu zmniejsza nieregularności skóry.

 Wysokocząsteczkowy Kwas hialuronowy LMW, kolejna substancja aktywna w naszym luksusowym kosmetyku, silnie nawilża i pomaga w wypełnianiu
zmarszczek. Przyczynia się do odbudowy uszkodzonego naskórka, tworzy na skórze film ochronny zapobiegający utracie wilgoci, wygładza, ujędrnia i poprawia elastyczność skóry.

✓ Całość kompozycji dopełnia Zemea®, naturalny składnik otrzymywany metodą biotechnologiczną z ziaren kukurydzy w procesie fermentacji cukru kukurydzianego. To naturalna alternatywa dla powszechnie stosowanych w kosmetykach glikoli. Podobnie jak glikol, Zemea działa synergicznie z konserwantami, dzięki czemu może obniżyć ich zawartość w preparatach kosmetycznych nawet o 50-75%. W porównaniu z glikolem posiada zdecydowanie lepsze właściwości nawilżające, nie uczula i nie podrażnia skóry. Może być stosowana nawet w preparatach mających kontakt z błoną śluzową. Składnik ten jest certyfikowany przez organizacje promujące produkty naturalne – amerykańskie Natural Products Association oraz europejskie Eco Cert.

Wyobraź sobie swój domowy salon kosmetyczny, z którego korzystasz za każdym razem, kiedy tylko przyjdzie Ci ochota na odprężenie. Dzięki Ampułkom DNA sami możemy przeprowadzić w domu zabieg kosmetyczny – prosto i szybko – wystarczy nanieść na skórę preparat z ampułki, a po wchłonięciu nałożyć ulubiony krem. Efekty, jakie uzyskamy, są diametralnie różne od efektów stosowania drogeryjnych maseczek.

Czy mogę używać Ampułek samodzielnie, w domu?
Tak! Ampułki są przeznaczone do domowego stosowania. Zalecamy stosować przez co najmniej 7 dni, szczególnie wieczorem.

Jak używać Ampułek?
Ampułkę należy otworzyć, odłamując szyjkę w miejscu oznaczonym pierścieniem. Zawartość rozprowadzić na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Po wchłonięciu nałożyć odpowiedni krem pielęgnacyjny.

Komu polecamy Ampułki?
Młodym mamom, które nie mają czasu na wizyty w salonie kosmetycznym. Zapracowanym businesswoman, dla których liczy się każda minuta. Paniom mieszkającym w oddaleniu od większych miast, gdzie dostęp do profesjonalnych salonów kosmetycznych jest utrudniony. Osobom chcącym zobaczyć zmiany w wyglądzie skóry już po paru dniach bez dużych nakładów finansowych i interwencji chirurgicznych.

Dla jakiej skóry Ampułki będą najlepsze?
Dla skóry suchej, dojrzałej, zmęczonej, pozbawionej blasku i jędrności, w celu przyspieszenia regeneracji. Możemy je stosować na każdą skórę z widocznymi oznakami starzenia lub przemęczenia, która potrzebuje intensywnej kuracji nawilżającej i rewitalizującej.

Intensywny Koncentrat Przeciwzmarszczkowy możesz zamówić – link –

Artykuł pochodzi z Magazynu „Happy Together”.

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *